Sektörel Haber Merkezi

Ticker

Web Haber

Bir Web Site Amacı Ne Olmalı?

Her başarılı internet girişiminin mutlaka bir amacı vardır. Bir web site, plan aşamasında amacı mutlaka belirlenir. Unutulmamalı ki, web site bir amaç değildir, belirlenen amaca ulaşılmasını sağlayan bir araçtır. Web sitenin karar verilen amaca göre planlan, tasarlanma, yayınlama anında gelişimi gereklidir.

İnternetteki web sitelerin çeşitli amaçları vardır. Bu amaç, pazarlama, satış ve ticaret olabildiği gibi; bilgilendirme, bilinçlendirme, eğitim ve yardım amaçlı da olabilir. Aynı zamanda, bulunduğunuz sektör de amacınızın şekillenmesinde rol oynar. Danışmanlık, eğitim, eğlence veya farklı bir sektörde faaliyet gösteriyor olabilirsiniz. Burada önemli olan amacınızın net olarak belirlenmesi ve pazarlama çalışmalarınızın bu odak dahilinde yürütülmesidir.

Web sitenizi ne amaçla, hangi bölgede ve kimin için yayımlamak istiyorsunuz? Bu sorunun cevabı, başarılı bir internet girişiminin temel belirleyicisidir. Web sitenizin amacı, etki alanı, coğrafi bölgesi, bulunduğu sektör ve hitap ettiği kitleyi belirlemeniz bu aşamada önemlidir. Bu noktadan itibaren gerçekleştirilmesi planlanan tüm pazarlama faaliyetleri, belirleyeceğiniz bu amaç etrafında şekillendirilmelidir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar